...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shenjat e Keyboard

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Shenjat e Keyboard   Tue Jun 09, 2009 2:39 pm

Ctrl dhe A
Zgjedh të gjitha sendet në dritaren aktive.
Ctrl dhe C
Kopje e pika ose sende të Clipboard dhe mund të jetë duke përdorur pasted Ctrl dhe V.
Ctrl dhe F
Displays Gjej të gjitha dosjet dialog box.
Ctrl dhe G
Displays e Shko tek folder dialog box.
Ctrl dhe N
Displays e Re dialog box.
Ctrl dhe O
Open Displays dialog box.
Ctrl dhe P
Displays e Printo dialog box.
Ctrl dhe S
Displays e Save dialog box.
Ctrl dhe V
Pastes pika e kopjuar ose sende nga Clipboard.
Ctrl dhe X
Shkurton pika apo artikujt e zgjedhur në Clipboard.
Ctrl dhe Z
Undoes e fundit e veprimit.
Ctrl dhe F4
Mbyll dritaren aktive dokument.
Ctrl
ndërsa një zvarritje Copy pika pika të zgjedhura
Ctrl + Shift
shigjetë me çelësat Highlight një bllok e tekstit
Ctrl + F4
Mbylle aktiv dokument
Ctrl + ESC
Display the Start menu
Ctrl dhe F6
Hapet dritare tjetër dokument aktiv në aplikimin.
ALT + SHËNONI
Shiko për pronat e zgjedhur pika
ALT + F4
Mbylle aktiv pika, ose largua aktive e programit
ALT + SPACEBAR
Hapni shkurtore menu për dritaren aktive
ALT + Tab
Kalo në mes të artikujve të hapur
ALT + ESC
Cikli përmes artikujve në mënyrë që ata të kishin qenë të hapur
F1 kryesore
Jep ndihmë për të zgjedhur aktive nga dritarja apo pika.
F2 kryesore
Rename item e zgjedhura
F3 kryesore
Kërkoni për një fotografi ose një dosje
F4 kryesore
Display the Address bar lista My Computer apo në Windows Explorer
F5 kryesore
Update aktiv dritaren
F6 kryesore
Cikli nëpërmjet elementeve në ekran një dritare ose në desktop
F10 kryesore
Activate the menu bar në këtë program aktiv
Windows Logo
Afisho ose fshi e Start menu
Windows Logo + Break
Ekrani i Sistemit Properties dialog box
Windows Logo + D
Display the desktop
Windows Logo + M
Minimize gjitha dritaret e
Windows Logo + SHIFT + M
Restauro minimized e dritareve
Windows Logo + E
Hape My Computer
Windows Logo + F
Kërkoni për një fotografi ose një dosje
Ctrl + Windows Logo + F
Kërko për kompjuterë
Windows Logo + F1
Afisho Windows Help
Logo Windows + L
Mbylle e tastierës
Windows Logo + R
Hapni Run dialog box
Windows Logo + U
Open utility Manager
Skeda
Leviz përpara përmes opsioneve
SHIFT + Tab
Leviz prapa përmes opsioneve
Ctrl + Tab
Leviz përpara përmes tabs
Ctrl + SHIFT + Tab
Leviz prapa përmes tabs
ALT + nënvizoi letër
Kryerja e komandës korrespondues ose zgjidh opcionin përkatëse
SHËNO
Kryerja e komandës për aktive ose butonin opsion
SPACEBAR
Zgjidhni ose kontrolloni kutinë e qartë nëse është një opsion aktiv kontrolloni kutinë
F1 kryesore
Display Help
F4 kryesore
Ekrani i artikujve në listën e aktiv
Arrow çelësat
Zgjidhni një buton në qoftë se aktive opsion është një grup i option buttons
BACKSPACE
Hapur një dosje një nivel deri nëse një dosje është zgjedhur në Ruaje si ose Open dialog box
Afisho END
pjesën e poshtme të dritares aktive
HOME Ekrani
krye të dritares aktive
NUM Lock + Asterisk shenjë (*)
Shfaqi të gjitha ato që janë nën subfolders e zgjedhura folder
NUM Lock + Plus shenjë (+)
Shfaq përmbajtjen e zgjedhura folder
NUM Lock + shenjë minus (-)
Collapse e zgjedhura folder
LËNË arrow
Collapse e tanishme të përzgjedhjes, nëse është e zgjeruar, apo prind zgjidhni folder
DREJTA arrow
Display tanishme e përzgjedhjes, nëse është e shembur, ose zgjidhni subfolder e parë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shenjat e Keyboard
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: