...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bing para Yahoo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Bing para Yahoo   Tue Jun 09, 2009 1:38 pmSipas rezultateve të kompanisë për vizitueshmërinë e faqeve të internetit, makina e re e kërkimit të Microsoftit e cila është paraqitur rishtazi e ka tejkaluar atë të kompanisë Yahoo.

Sipas statistikave të StatCounter, makina e kërkimit Bing nga Microsoft vetëm disa ditë pas lansimit ia ka grabitur 16.3 për qind të tregut të makinave të kërkimit të internetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me këtë rezultat Microsoft ka qenë para 10.2 për qind të Yahoo-së, por larg pas 71.47 % nga sa i ka pasur Google deri në atë ditë të numërimit.

Në nivelin global Bing gjithashtu ka qenë para Yahoo-së, edhe pse me përparësi më të vogël – 5.62 %, në krahasim me 5.13 % të cilat i ka pasur Yahoo. Mirëpo, është interesante e dhëna se shumicën e përdoruesve Bing ia ka grabitur gjigantit Google.Rezultat të mirë fillestar deri diku është pritur kur merret parasysh pompoziteti i cili është krijuar me lansimin e makinës së re të kërkimit. Natyrisht, mbetet të shihet a do të mundet Microsofti të mbaj pjesëmarrjen e vet. Spekulohet se kompania për promovimin e Bingut do të investojë në mes të 80 e 100 milionë dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bing para Yahoo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: