...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Brazili shkatërron Uruguain

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Brazili shkatërron Uruguain   Tue Jun 09, 2009 12:00 pm

Përfaqësuesja e Brazilit e ka shënuar fitoren e parë si mysafir
në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2010, duke e
mposhtur Uruguain me rezultat prej 4-0.

Serinë e golave e
filloi mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves, i cili kaloi në epërsi
kombëtaren e tij që në minutën e 12-të të ndeshjes.

Mysafirët dyfishuan me golin e një tjetër mbrojtësi, ndërsa këtë radhë ishte ai i Romës, Juan (36’).

Luis Fabiano shënoi golin e tretë (52’) për Brazilin, ndërsa rezultatin
përfundimtar e vendosi ylli i Milanit, Ricardo Kaka, nga pika e bardhë
(75’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Brazili shkatërron Uruguain
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: