...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shfletuesit më të popullarizuar edhe më të ngadalshmit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albvera
Anetar 10%
Anetar 10%
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 11/05/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Shfletuesit më të popullarizuar edhe më të ngadalshmit   Sat May 16, 2009 8:44 pmShikuar në përgjithësi, Internet Explorer e Firefox së bashku mbajnë 90 për qind të pjesëmarrjes në treg. Megjithatë, kjo e dhënë nuk garanton se janë edhe më të shpejtit në punën e përditshme, gjë që ka arritur ta dëshmojë ekipi i kompanisë Futuremark.
Kompania Futuremark e ka ofruar versionin e fundit të Peacekeper, një mekanizëm pa pagesë online i cili mat dhe krahason performansat e shfletuesve të ndryshëm të internetit. Sipas të dhënave të publikuara, të mbledhura nga 400.000 përdorues, shfletuesit më të ngadaltë në të njëjtën kohë përdoren edhe më së shumti.

Edhe pse sipas të dhënave të shtëpive tjera analitike lista e shfletuesve më të popullarizuar duket diç më ndryshe, përdoruesit të cilët e kanë testuar shfletuesin e tyre me mekanizmin Peacekeeper më së shpeshti e përdorin Firefox (37 për qind), pasuar nga Internet Explorer (25 për qind), Chrome (16 për qind), Opera (11 për qind) dhe Safari (9 për qind).

Sipas të dhënave të publikuara, më i shpejti në testin e Peacekeeper ka qenë Safari nga kompania Apple, pasuar nga Chrome i Google, Opera, Firefox dhe në vendin e fundit Internet Explorer.

Performansat e shfletuesit tuaj të uebit mund t’i kontrolloni në adresën www.futuremark.com/peacekeeper.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.tk
 
Shfletuesit më të popullarizuar edhe më të ngadalshmit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: