...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fshati indian ka 500 banorë binjakë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albvera
Anetar 10%
Anetar 10%
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 11/05/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Fshati indian ka 500 banorë binjakë   Mon May 11, 2009 9:02 pm
Mjekët janë duke u munduar të zbardhin misterin e fshatit indian në të cilin zyrtarisht jetojnë 250 çifte binjakësh në mesin e vetëm dymijë familjeve.
Në fshatin e largët Kodinhi në krahinën indiane Kerala lindin gjashtë herë më shumë binjakë sesa mesatarja e binjakëve në botë. Vetëm në vitin 2008, nga 300 lindje të fëmijëve të shëndoshë, 15 nëna kanë lindur binjakë. Në pesë vitet e fundit 60 lindje kanë qenë me binjakë dhe kjo shifër nga viti në vit është në rritje.

Mjeku lokal Krishnan Sribiju është duke hulumtuar këtë fenomen gjatë dy viteve të fundit dhe vlerëson se binjakë ka shumë më shumë, edhe pse zyrtarisht janë regjistruar 250 çifte. Gjithashtu është dëshmuar se numri i binjakëve gjatë dhjetë viteve të fundit është dyfishuar, shkruan gazeta britanike “Telegraph”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.tk
 
Fshati indian ka 500 banorë binjakë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: