Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Administrator

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

Chievo ndalon Interin Empty
MesazhTitulli: Chievo ndalon Interin   Chievo ndalon Interin I_icon_minitimeMon May 11, 2009 3:49 pm

Kampioni në fuqi i Serie A, Interi, ka nxjerrë vetëm barazim 2-2 në ndeshjen e sotme në udhëtim tek Chievo, duke krijuar tetë pikë diferencë ndaj të dytit të renditur, Milanit.

Të zgjedhurit e trajerit Jose Mourinho kaluan në epërsi dy herë, në secilën pjesë nga një, por vendasit barazuan në të dyja rastet për të nxjerrë një pikë të rëndësishme për mbijetesën e klubit në Serie A.

Hernan Crespo solli avantazhin për liderin e tabelës pas me një gol në minutën e tretë të lojës, por Marcolini gjeti hapësi për të barazuar rezultatin në minutën e 27-të.

Nerazurët rikthyen epërsinë edhe një herë në pjesë të dytë me anë të një goditje të shkëlqyeshme nga Balotelli (64’), por Chievo sërish arriti të barazojë, kësaj here me anë të Luciao.

Për 80 minuta për Chievon në këtë ndeshje u aktivizua edhe Erjon Bogdani, i cili nuk arriti të ketë ndikim të madh në lojë.

Interi me pikën e fituar shkon në kuotën e 78 pikëve, tetë më shumë se Milani, që sonte do të presë në San Siro ekipin e Juventusit në derbin më të rëndësishëm të javës në Serie A