...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hakerët maqedonas sulmojnë faqen e presidentit Topi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Hakerët maqedonas sulmojnë faqen e presidentit Topi   Mon May 11, 2009 3:27 pm

Një grup hakerësh të kompjuterëve të martën kanë sulmuar faqen e presidentit shqiptar Bamir Topi, ku kanë ndërhyrë dhe vendosur foto të ndryshme.

Siç bën të ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte një hakmarrje, pasi që, ditë më parë, hakerët shqiptarë të njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit të presidentit maqedonas Branko Cërvenkovski.

“Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kanë qenë pjesë të vendosura në faqen e presidentit Topi. Shërbimet e kabinetit të presidentit pas disa orëve kanë intervenuar duke e kthyer faqen në gjendjen normale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hakerët maqedonas sulmojnë faqen e presidentit Topi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: