...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tata Nano shitet “flakë”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Tata Nano shitet “flakë”   Mon May 11, 2009 3:26 pm

Madje gjysma e blerësve të modelit Nano kanë vendosur për versionin më të pajisur me aklimatizim dhe ngritës elektrik të xhamave.

Tata deri më tani ka pranuar 203.000 rezervime për modelin Nano, automjetin më të lirë në botë, i cili gjatë viteve të fundit është paralajmëruar si automjet revolucionar udhëtarësh (për shkak të çmimit, natyrisht).

Megjithatë, për shkak të protestave të dhunshme të bujqve fabrika është dashur të zhvendoset, që ka shkaktuar vonesën e prodhimit.

Deri në fund të vitit 2010 blerësve do t’u dorëzohen 100.000 automjete.

Është interesante që vetëm 20 për qind e blerësve kanë vendosur për versionin më të lirë, i cili kushton 2.050 dollarë pa tatim dhe shpenzime përcjellëse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Tata Nano shitet “flakë”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: