...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Instaloni Joomla ne Hostin e iuai

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Instaloni Joomla ne Hostin e iuai   Mon May 11, 2009 12:04 pm

Per ta instaluar joomla duhet patjeter qe hosti te kete mysql
Fillim shkojm www.joomla.com e downloadojm scriptin
Pastaj e uploadojm kete script tek hosti jone ne index te ftp-se , pastaj shkom www.emri.com do te na hapet disa step per ta instaluar , rastin e pare shkojm next pastaj na kerkon te dhenat e mysql-se i shenojm ato te dhena, pastaj poashtu na kerkon [Username dhe Password] i plotesorjm keto 2-ja se si deshironi ju, [admin mail adress] - imellen e administratorit dhe [Site Name] - emrin qe deshirojme ta kete website i yni dhe fund e kemi instalu me sukses , poashtu mundemi edhe permes C.panelit klikojme joomla pastaj new install dhe vazhdojme si eshte cekur me lart...

Si me instalu Template ne Joomla:
Pasiqe kemi download ndonje template per joomla hyjm ne admincp qe e kemi krijuar pas instalimit shkojm Installers -Templates Site, klikojme [Browse] selektojme templaten qe kemi download pastaj klikojme [Upload File & Install ] klikojme Countinue dhe template eshte instaluar me sukses shkojm ne Template Menager e zgjedhim templaten qe deshirojme me lon.

Si me shti ndonje gjuhe te re ne Joomla
Kur ne kyqemi ne admincp , fillim shofim index page me disa opcione.
Pastaj shkojm [Installers] - [Languages] , klikojme browse gjejme filet e gjuhes qe kemi download dhe selektojme [ uploade File & Install ] dhe en fund klikojme Countinue edhe gjuhen e kemi instaluar me sukses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Instaloni Joomla ne Hostin e iuai
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: