...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hacking GPS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Hacking GPS   Mon May 11, 2009 11:28 am

Hacking GPS
Hacking GPS Summary


"* This is the ""user manual"" that didn't come with any of the 30 million GPS receivers currently in use, showing readers how to modify, tweak, and hack their GPS to take it to new levels!
* Crazy-cool modifications include exploiting secret keycodes, revealing hidden features, building power cords and cables, hacking the battery and antenna, protecting a GPS from impact and falls, making a screen protector, and solar-powering a GPS
* Potential power users will take the function and performance of their GPS to a whole new level by hacking into the firmware and hacking into a PC connection with a GPS
* Fear not! Any potentially dangerous mod (to the device) is clearly labeled, with precautions listed that should be taken
* Game time! Readers can check out GPS games, check into hacking geocaching, and even use a GPS as a metal detector"


Kodi:
rapidshare.com Hacking_GPS.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hacking GPS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Hacking-
Kërce tek: