...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tregimi vazhdon - Liverpooli merr kreun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Tregimi vazhdon - Liverpooli merr kreun   Sun May 10, 2009 10:23 am

Dy gola të Steven Gerrard dhe një gol tjetër i shënuar nga Babel e kanë ngritur Liverpoolin në krye të tabelës së Ligës Premier, pas fitores 3-0 në udhëtim tek West Ham United.
Kapiteni i të kuqve shënoi golin e parë pas vetëm 77 sekondash lojë, pas një asistimi të sulmuesit Fernando Torres.

Në minutën e 37-të, për mysafirët u akordua penalti, pasi Boa Morte tërhoqi për fanelle Torresin. Goditja e Gerrard nga pika e bardhë u mbrojt nga portieri Robert Green, por kapiteni reagoi shpejt për dërguar në rrjet topin e rikthyer tek ai.

Rezultatin e vulosi një aksioni i dy holandezëve Dirk Kuyt dhe Ryan Babel, gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes. Kuyt harkoi për të gjetur në zonë Babel, goditja me kokë e të cilit u mbrojt nga portieri kundërshtar, por holandezi nuk huqi në tentimin e dytë, kur topi iu rikthye bukur tek ai.

Tre pikët e reja e ngrenë Liverpoolin në krye të tabelës së ligës angleze, me pikë të barabarta me United (që ka dy ndeshje më pak). Ekipi i Sir Alex Ferguson nesër do të mund të rikthehet në maje të tabelës nëse nxjerr pikë në derbin e qytetit përballë Cityt, që do të zhvillohet në Old Trafford.

Humbja e West Ham në anën tjetër, i kushton këtij ekipi edhe me humbjen e pozitës së shtatë që dërgon në garat evropiane, ku tash ngjitet Fulhami, që sot mposhti Aston Villan me rezultat 3-1.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Tregimi vazhdon - Liverpooli merr kreun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: