...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vllaznia favorit për të vazhduar tutje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Vllaznia favorit për të vazhduar tutje   Thu Jul 09, 2009 5:28 pm

Dy skuadrat nga Superliga shqiptare, Vllaznia dhe Dinamo, si edhe skuadra tetovare, Renova, të enjten do t’i zhvillojnë ndeshjet kthyese të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë Dinamo e Tiranës është mposhtur me rezultat prej 4-1 në stadiumin e Lahtit në Finlandë, ndërsa ndeshja e kthimit zhvillohet të enjten në “Qemal Stafa”, dhe shanset që skuadra shqiptare të vazhdojë tutje janë minimale.

Nga ana tjetër, në ndeshjen e parë si mysafir i Sligos, Vllaznia ka fituar me rezultat prej 2-1, dhe ndeshja e kthimit që do të zhvillohet të enjten në “Loro Boriçi” të Shkodrës, i jep përparësi skuadrës shqiptare, e cila edhe me barazim vazhdon në raundin e dytë.

Një tjetër skuadër shqiptare që bën gara në Ligën Evropiane (ish-Kupa UEFA) është skuadra nga Maqedonia, ajo e Renovës, e cila në ndeshjen e parë si mysafir i Dinamo Minsk, është mposhtur me rezultat 2-1, kështu që të enjten e ka mundësinë që të hakmerret dhe të vazhdojë tutje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vllaznia favorit për të vazhduar tutje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: