...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks
...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks
...:::Mesohu-Ks:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Valdano: Ronaldo mund të jetë sikur Diego Maradona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
Drilchoo.Hack


Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 29

Valdano: Ronaldo mund të jetë sikur Diego Maradona Empty
MesazhTitulli: Valdano: Ronaldo mund të jetë sikur Diego Maradona   Valdano: Ronaldo mund të jetë sikur Diego Maradona I_icon_minitimeTue Jul 07, 2009 10:37 pm

Drejtori i Real Madrid, Joge Valdano, thotë se përforcimi i ri i klubit mbretëror, Cristiano Ronaldo, i ka të gjitha kualitetet e duhura për t’u krahasuar me Diego Maradonan si futbollist më i mirë në historinë e këtij sporti.

Reali mbrëmë e prezantoi edhe zyrtarisht Ronaldon si futbollist të ri në një ceremoni spektakolare në Bernabeu, para po thuajse 80 mijë shikuesish.

“Më brengos presioni të cilin e bëjnë mediat të cilat nuk janë të lidhura me sportin. Ata të sportit janë shumë më profesionale dhe kanë respekt. Të tjerët më shqetësojnë”, ka thënë Valddano.

“Kurrë nuk kam thënë se Ronaldo ka nevojë për të dashur ose grua. Nuk mendoj se qëllimi i Real Madridit është që ai të ketë të dashur”.

Në pyetjen nëse Ronaldo do të mund të arrijë nivelin e Diego Maradonës dhe të jetë futbollisti më i mirë në historinë e futbollit, Valdanë është përgjigjur:

“Ronaldo ka vetëm 24 vite dhe ende ka një rrugë të gjatë para tij. Ai tashmë ka arritur disa gjëra të rëndësishme, tashmë e ka ngritur Topin e Artë, por ende nuk e ka arritur të gjithë potencialin që ka. Ai është ambicioz. Nuk ka qëllim që ai nuk do të mund ta realizojë. Ka kohë për gjithçka”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Valdano: Ronaldo mund të jetë sikur Diego Maradona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rijkaard mund të jetë trajneri i ardhshëm i Cityt
» Valdano: Nuk ka paqe me Barcelonën
» Diego: Del Piero është gjeni
» Diego: Zidane është modeli im
» Valdano: Do të kërkojë kohë stabilizimi i ekipit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: