...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Messi kritikon Chelsean

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Messi kritikon Chelsean   Tue Jul 07, 2009 10:37 pm

Në një intervistë të fundit Lionel Messi e ka kritikuar lojën e Chelseat në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Barcelona nuk pati shumë probleme në Ligën e Kampionëve derisa nuk arriti në gjysmëfinale ku për kundërshtarë pati Chelsean.

“Nëse ekipi vjen dhe përpiqet të luajë futboll kundër nesh, atëherë mirë. Por, Chelsea nuk dëshironte të luajë futboll. Ata thjesht refuzuan. Ata dëshironin të na ndalojnë me një lojë të ndytë. Loja ishte më shumë fizike se sa një lojë normale futbolli. Kjo nuk është stili i jonë”, ka thënë Messi.

“Ne dëshirojmë gjithë kohën ta kemi topin. Kur do të shihni ndonjë ekip që luan ashtu do të mendoni: ‘Si mundet një ekip me futbollistë të tillë të mos përpiqet të luajë me top? Si mund thjesht të qëndrojnë aty’?”.

“Vështirë mund të besohet se një ekip që ishte kampion i Ligës Premier dhe para një sezoni ishte finalist i Ligës së Kampionëve, mund të luajë ashtu”, ka përfunduar argjentinasi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Messi kritikon Chelsean
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: