...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wimbledon: Federer në çerekfinale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Wimbledon: Federer në çerekfinale   Tue Jun 30, 2009 6:37 pm

Roger Federer ka shënuar fitore edhe në rundin e katërt të turneut Wimbledon, duke mposhtur suedezin Robin Soderling në tri sete (6-4, 7-6, 7-6), të cilin e fitoi edhe në finalen e French Open disa javë më parë.

Me fitoren e sotme zvicerani siguron vend për në çerekfinale të turneut britanik. Numri dy i botës do të ndeshet me kroatin Ivo Karlovic i cili fitoi në katër sete ndaj spanjollit të shtatë në botë, Fernando Verdasco (7-6, 6-7, 6-3, 7-6).

Tenisti i katërt në botë, Novak Djokovic, po ashtu është kualifikuar për në çerekfinale të turneut, duke mposhtur me lehtësi (6-2, 6-4, 6-1) izraelitin Dudi Sela. Serbi do të përballet me Tommy Haas për një vend në gjysmëfinale, pasi gjermani mposhti rusin Igor Andreev (7-6, 6-4, 6-4).

Më tej do të vazhdojë edhe australiani Lleyton Hewitt që është rikthyer nga dy sete disavantazh, për të mposhtur çekun Radek Stepanek (4-6, 2-6, 6-1, 6-2, 6-2).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Wimbledon: Federer në çerekfinale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: