...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe një audio player miniatural nga Sony

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Edhe një audio player miniatural nga Sony   Fri Jun 26, 2009 8:17 pmProdhuesi japonez i elektronikës shpenzuese Sony e ka plotësuar serinë e vet B të audio playerëve bartës me një model të ri. Emërtimi i plotë i pajisjes së re është Walkman NWZ-B142F (JE) Zappin.

Sikur edhe tek anëtarët tjerë të serisë Walkman të këtij prodhuesi, ashtu edhe Zappin përmban tastin përkatës “zap”, i cili përdoruesve u mundëson dëgjimin e muzikës së ruajtur në të me kohëzgjatje prej pesë sekondash për këngë.

Zappin me kompjuterin lidhet me anë të lidhjes klasike USB, derisa bartja e dosjeve të formatit mp3 apo wma bëhet pa pasur nevojë për softuerë shtesë. Hapësira e të dhënave është ndaluar në 2 GB, derisa pajisja posedon edhe pranues të radiovalëve FM. Bateria e integruar do të duhej të mundësonte 18 orë të pandërprera të riprodhimit të muzikës.

Sony Zappin do të paraqitet më 10 korrik në tregun japonez, dhe atë në variante të shtëpizave me ngjyrë të kuqe, zezë, rozë apo portokalli dhe çmim prej 49 dollarësh amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Edhe një audio player miniatural nga Sony
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: